contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
bottom
KALENDARZ
bottom
KONKURS
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat akcji.
button-more
bottom
WIZYTY BADAWCZE W SZKOŁACH
ZS im. A. Wodziczki w Mosinie

12 marca 2010 roku przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu w ramach projektu „Wielkopolska Musi Wiedzieć” odwiedzili Zespół Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie. Głównym celem wizyty było przedstawienie założeń projektu oraz wymiana poglądów z nauczycielami przedmiotów zawodowych. Wizytujący zainicjowali również dyskusję z młodzieżą by dowiedzieć się jak jest i jak być powinno (zobacz zdjęcia z wizyty).
 
Zobacz również:
Szkoła w Mosinie może poszczycić się między innymi świetnie wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Nauczyciele dbają nie tylko o rozwój placówki, ale również starają się rozwiązywać większość problemów. W trakcie długiej rozmowy z gronem pedagogicznym zwrócono uwagę przede wszystkim na brak pomocy dydaktycznych. Powoduję to konieczność tworzenia materiałów „na własną rękę”, obniżając tym samym efektywność prowadzonych zajęć.

Projekt „Wielkopolska musi wiedzieć” jest postrzegany jako olbrzymia szansa na poprawę jakości kształcenia w zawodzie technik logistyk. Jest to również okazja do zrealizowania wielu pomysłów mających ułatwić absolwentom start na ścieżce zawodowej. Nauczyciele mają wielką nadzieję na nawiązanie kontaktów z firmami, dzięki czemu uczniowie lepiej poznaliby aspekty praktyczne przyszłego zawodu. Szkoła chce również brać czynny udział we współtworzeniu materiałów dydaktycznych (np. pliki Excel wykorzystywane w trakcie laboratoriów).
 
Młodzi ludzie ze szkoły w Mosinie okazali się równie entuzjastycznie nastawieni do projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jak ich opiekunowie. Po przedstawieniu głównych założeń i przeprowadzeniu ankiety, goście z Poznania zainicjowali dyskusję. Okazało się, że młodzież z wielkopolskiego miasteczka dobrze wie co chciałaby zmienić. Mniej teorii w programie nauczania, a więcej praktyki w trakcie nauki w szkole średniej – to najważniejszy wniosek z rozmowy z uczniami. 
 
Podstawowym celem projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jest stworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami a firmami logistycznymi. Niebawem powstanie Logistyczna Platforma Badawcza - portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami będący jednocześnie bazą informacji o pracy i edukacji logistycznej. Znajdą się na niej najważniejsze wnioski po przeprowadzeniu badań terenowych w szkołach i firmach. Badania te miały dokładnie sprecyzować wzajemne oczekiwania obu stron projektu. Zaplanowane panele dyskusyjno-problemowe to szansa do bezpośredniego dialogu na bazie zebranych informacji, co w efekcie ma doprowadzić do dopasowania wzajemnych oczekiwań. Powstaną także materiały i pomoce dydaktyczne dla szkół, które będą miały na celu rozwój kształcenia logistycznego w oparciu o bliższy kontakt z praktyką.

 

Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88
wojciech.zalewski@wsl.com.pl

12.03.2010