contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
bottom
KALENDARZ
bottom
KONKURS
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat akcji.
button-more
bottom
WIZYTY BADAWCZE W SZKOŁACH
ZSP nr 1 im. S. Mikołajczyka w Wągrowcu

12 kwietnia 2010 roku Mateusz Michalski i Bartosz Osmola z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyli wizytę w Zespole Szkół Ponagimnzjalnych nr 1 w Wągrowcu. Badania terenowe mają służyć przede wszystkim przybliżeniu założeń projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” w placówkach biorących udział w przedsięwzięciu oraz dopracowaniu ich poprzez konsultacje zarówno z uczniami jak i nauczycielami odwiedzanych szkół (zobacz zdjęcia z wizyty). 

Zobacz również
 
Pracowników poznańskiej uczelni przyjęli nauczyciele: Pan Bartosz Kruk i Pan Mariusz Andryszak. Wizytę rozpoczęto od zwiedzenia budynku, w którym mieści się szkoła. Placówka jest niezwykle nowoczesna i bardzo dobrze wyposażona w infrastrukturę informatyczną, między innymi dzięki środkom pozyskanym z funduszy Unii Europejskiej. Uczniowie mogą dzięki temu w pełni realizować program laboratoriów. Dodatkowo duża liczba firm z branży logistycznej usytuowana w Wągrowcu zwiększa możliwości przyszłego zatrudnienia absolwentów szkoły oraz stwarza potencjalne miejsca na odbywanie praktyk obowiązkowych. Należy również podkreślić, iż jakość kształcenia w zawodzie technik logistyk podwyższa fakt, iż obaj nauczyciele przedmiotów profilowych mają duże doświadczenie branżowe, co ułatwia im przekazywanie wiedzy teoretycznej na podstawie praktycznych przykładów. Szkoła jest bardzo pozytywnie nastawiona do projektu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Pracownicy widzą w nim olbrzymią szansę na rozwiązanie wszystkich problemów oraz ciągłe udoskonalanie jakości kształcenia, na przykład poprzez tworzenie nowych pomocy dydaktycznych.
                                                                                                         
Podstawowym celem projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jest stworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami a firmami logistycznymi. Niebawem powstanie Logistyczna Platforma Badawcza - portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami będący jednocześnie bazą informacji o pracy i edukacji logistycznej. Znajdą się na niej najważniejsze wnioski po przeprowadzeniu badań terenowych w szkołach i firmach. Badania te miały dokładnie sprecyzować wzajemne oczekiwania obu stron projektu. Zaplanowane panele dyskusyjno-problemowe to szansa do bezpośredniego dialogu na bazie zebranych informacji, co w efekcie ma doprowadzić do dopasowania wzajemnych oczekiwań. Powstaną także materiały i pomoce dydaktyczne dla szkół, które będą miały na celu rozwój kształcenia logistycznego w oparciu o bliższy kontakt z praktyką.

 
Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88
wojciech.zalewski@wsl.com.pl
12.04.2010