contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
bottom
KALENDARZ
bottom
KONKURS
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat akcji.
button-more
bottom
WIZYTY BADAWCZE W SZKOŁACH
ZSE im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim


26 marca 2010 roku przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu – Bartosz Osmola i Mateusz Michalski – odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Wizyta miała na celu przede wszystkim zebranie informacji potrzebnych do ulepszenia projektu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Dlatego też spotkano się zarówno z przedstawicielami szkoły, jak i uczniami ostrowskiego średniaka, by dowiedzieć się, jakie są wzajemne oczekiwania i problemy, które należy rozwiązać (zobacz zdjęcia z wizyty). 

Zobacz również

Wizytujących przyjęło trzech pracowników szkoły: Pani Dyrektor Beata Matuszczak oraz Panie nauczycielki Kamila Sikorska i Magdalena Barczak – Znyślona. Po obejrzeniu placówki, goście krótko przedstawili główne założenia prowadzonej akcji. Następnie rozpoczęto rozmowę z pracownikami szkoły. W trakcie dyskusji wskazano na największy problem, jakim jest brak firm logistycznych w obrębie miasta. Stwarza to trudności z organizacją praktyk, gdyż duże odległości między szkołą a przedsiębiorstwami utrudniają nawiązanie współpracy. Szkoła boryka się również z problem niedoboru środków finansowych na pokrywanie dojazdów do firm. Dlatego z olbrzymim entuzjazmem przyjęto fakt, iż w ramach projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” są prowadzone działania mające na celu znalezienie firm partnerskich dla każdej szkoły biorącej udział w przedsięwzięciu. Zauważono również problem z brakiem materiałów dydaktycznych pomagających uczniom przygotować się do egzaminu zawodowego. Z tego względu Panie nauczycielki zobligowały się do uzupełnienia i przedstawienia na Logistycznej Platformie Badawczej nowych konspektów do prowadzenia poszczególnych przedmiotów. Podkreślano również konieczność prowadzenia akcji promocyjnych zawodu technik logistyk w gimnazjach – ciekawym pomysłem jest organizowanie gier i konkursów logistycznych. Ostatnim etapem wizyty była rozmowa z uczniami. Po przedstawieniu korzyści płynących z udziału szkoły w projekcie, młodzież miała czas na zadawanie pytań. Młodzi logistycy okazali się bardzo dociekliwi. Interesowało ich szczególnie, kiedy będą mogli korzystać z Logistycznej Platformy Badawczej oraz jak szybko powstaną nowe materiały dydaktyczne.

Podstawowym celem projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jest stworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami a firmami logistycznymi. Niebawem powstanie Logistyczna Platforma Badawcza - portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami będący jednocześnie bazą informacji o pracy i edukacji logistycznej. Znajdą się na niej najważniejsze wnioski po przeprowadzeniu badań terenowych w szkołach i firmach. Badania te miały dokładnie sprecyzować wzajemne oczekiwania obu stron projektu. Zaplanowane panele dyskusyjno-problemowe to szansa do bezpośredniego dialogu na bazie zebranych informacji, co w efekcie ma doprowadzić do dopasowania wzajemnych oczekiwań. Powstaną także materiały i pomoce dydaktyczne dla szkół, które będą miały na celu rozwój kształcenia logistycznego w oparciu o bliższy kontakt z praktyką.


 

Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88
wojciech.zalewski@wsl.com.pl

26.03.2010