contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
bottom
KALENDARZ
bottom
KONKURS
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat akcji.
button-more
bottom
WIZYTY BADAWCZE W SZKOŁACH
ZSP nr 1 w Krotoszynie

W ramach badań terenowych do projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki – Bartosz Osmola i Mateusz Michalski – odwiedzili ponad 20 szkół na terenie całej Wielkopolski. 25 marca 2010 roku odbyła się wizyta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie (zobacz zdjęcia z wizyty).
 
Zobacz również
 
Celem wizyty było przede wszystkim przedstawienie możliwości, jakie niesie ze sobą projekt oraz wymiana poglądów na temat istniejących problemów w obszarze kształcenia logistycznego. W szkole pracowników uczelni przyjęła Pani Dyrektor Mirosława Cichowlas oraz Pani Kinga Jankowska - nauczycielka z krotoszyńskiej placówki. Po krótkim zaprezentowaniu założeń projektu rozpoczęto rozmowę z przedstawicielkami szkoły. W trakcie dyskusji zwracano szczególną uwagę na potrzebę informowania społeczeństwa, w tym przede wszystkim młodych ludzi o możliwościach, jakie daje zawód technik logistyk. Poza tym został podkreślony fakt braku podręczników i pomocy dydaktycznych do prowadzenia niektórych przedmiotów, takich jak na przykład gospodarka elektroniczna.
 
 
Po rozmowie przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki udali się do klasy, gdzie właśnie odbywały się zajęcia dla profilu technik logistyk. Goście, w pierwszej kolejności, opowiedzieli o korzyściach wynikających dla uczniów z udziału w projekcie. Wskazali również na możliwości angażowania się młodych logistyków w różne inicjatywy w ramach przedsięwzięcia „Wielkopolska musi wiedzieć”. Ma to ułatwić w przyszłości Logistyczna Platforma Badawcza, która dodatkowo ma polepszyć kontakt na linii szkoła – firma. Spotkanie zakończyło się przeprowadzeniem badania ankietowego i późniejszą dyskusją z młodzieżą.
 
 
Podstawowym celem projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jest stworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami a firmami logistycznymi. Niebawem powstanie Logistyczna Platforma Badawcza - portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami będący jednocześnie bazą informacji o pracy i edukacji logistycznej. Znajdą się na niej najważniejsze wnioski po przeprowadzeniu badań terenowych w szkołach i firmach. Badania te miały dokładnie sprecyzować wzajemne oczekiwania obu stron projektu. Zaplanowane panele dyskusyjno-problemowe to szansa do bezpośredniego dialogu na bazie zebranych informacji, co w efekcie ma doprowadzić do dopasowania wzajemnych oczekiwań. Powstaną także materiały i pomoce dydaktyczne dla szkół, które będą miały na celu rozwój kształcenia logistycznego w oparciu o bliższy kontakt z praktyką.

 
Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88
wojciech.zalewski@wsl.com.pl
 
25.03.2010