contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
bottom
KALENDARZ
bottom
KONKURS
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat akcji.
button-more
bottom
WIZYTY BADAWCZE W FIRMACH
H. Cegielski-Logocentrum Sp. z o.o.

Przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu – Mateusz Michalski i Bartosz Osmola – 16 lipca 2010 roku odwiedzili firmę H.Cegielski-Logocentrum w Poznaniu. Celem wizyty badawczej było przedstawienie głównych założeń projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” oraz rozmowa na temat podnoszenia poziomu wiedzy młodzieży ze szkół kształcących na profilach logistycznych (zobacz zdjęcia z wizyty).
 
Zobacz również:
Gości z Poznania przyjął w firmie Pan Radosław Gęstwa, kierownik działu transportu i spedycji. Na początku omówiono z pracownikami główne złożenia projektu oraz możliwości współpracy w ramach przewidzianych inicjatyw. Następnie przystąpiono do rozmowy o tym, co można zrobić w przyszłości by pomóc młodzieży w lepszym starcie zawodowym.

Mocnymi stronami firmy jest elastyczność i podejmowanie się zadań trudnych do realizacji przez inne przedsiębiorstwa spedycyjno – logistyczne. Dzięki infrastrukturze na terenie zakładów Cegielskiego istnieje możliwość przewozu i ładunku bardzo ciężkich elementów. Do tej pory poznańska firma nie wykazywała zbytniej aktywności, ale pracownicy chętnie podzielą się wiedzą praktyczną oraz zaproszą uczniów szkół kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor na tzw. drzwi otwarte (w trakcie wizyty możliwość zorganizowania rozmowy i wykładu logistycznego z Panem Radosławem Gęstwą). Podczas dyskusji wskazano również na najważniejsze oczekiwania, co do pracowników z działu spedycji. W tym obszarze do niezbędnego zakresu wiedzy zalicza się znajomość języka obcego, podstawowych środków transportu oraz ich właściwy dobór. Niezmiernie ważna jest też znajomość geografii zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym, w tym szczególnie podział administracyjny Polski, rozkład granic i główne przejścia graniczne.

Pan Radosław Gęstwa przedstawił również w uproszczeniu schemat pracy spedytora. Osoba taka musi najpierw przeanalizować, co będzie przewożone, następnie znaleźć najodpowiedniejszy środek transportu, wybrać przewoźnika z uwzględnieniem stosunku czasu do ceny i jakości. Dodatkowym elementem jest też znajomość aspektów prawnych takiego przewozu, w tym przede wszystkim przepisy celne.

 
Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88
16.07.2010